آشنایی با شرکت درنیکا سنگ

و تکنولوژی سنگ و موزاییک پلیمری

از مشخصات فیزیکی و مکانیکی موزاییک پلیمری می‌توان به مقاومت فشاری 600-1000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع، مقاومت کششی 60-150 کیلوگرم بر سانتی متر مربع، مقاومت سایشی کمتر از 4 گرم بر سانتی متر مربع، مقاومت دمایی 500 سیکل، جذب آب کمتر از 3 درصد و دانسیته 2200 کیلوگرم بر متر مکعب اشاره نمود.

از ویژگی‌های موزاییک پلیمری می‌توان به مقاومت و دوام بالای آن اشاره کرد. از آنجایی که این نوع از موزاییک بسیار فشرده شده است و از مواد اولیه با تکنولوژی بالا ساخته شده است؛ از دوام بالایی برخوردار است.

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم این نوع از موزاییک نفوذ کم آب به داخل آن است. از آنجایی که موزاییک‌ها از شن و ماسه و بتن ساخته می‌شوند؛ آب می‌تواند در دراز مدت باعث حل شدن و تحلیل رفتن مواد سازنده‌ی آنها شود و موزاییک ترک بخورد و بشکند و کیفیت خود را از دست بدهد. اما جذب آب در این نوع از موزاییک کمتر از 3 درصد است و این مسئله از مهمترین ویژگی‌های این نوع موزاییک محسوب می‌شود.

از دیگر مزایای این نوع از موزاییک نسبت به سایر موزاییک‌ها امکان استفاده از طرح‌ها و رنگ‌های متنوع و مورد نظر و درخواست مشتری است.

از موزاییک پلیمری می‌توان برای پیاده روها، حیاط، معابر و ... با توجه به ویژگی‌ها و خصوصیات مناسب و خوبی که دارد؛ استفاده کرد. این نوع از موزاییک با تراکم بالا ساخته شده است و می‌تواند به اشکال مختلف در قالب و رنگ‌های متنوع و دلخواه تولید شود. بنابراین می‌توان آن را متناسب با نوع طراحی نما و رنگ‌های آن طراحی کرد و مورد استفاده قرار داد.
عمر مفید این نوع از موزاییک‌ها بالاست و در برابر سرما و یخ زدگی مقاوم هستند. بنابراین برای حیاط و معابر که بیشتر با آب و سرما و یخ زدگی در ارتباط است؛ بهترین گزینه است.

همچنین استفاده از این موزاییک برای حیاط و فضاهای بیرونی مناطق سردسیر و کوهستانی و مناطقی که هوای سردی در زمستان دارند توصیه می‌شود؛ چرا که از ترکیبات و فناوری پیشرفته‌ای ساخته شده است که از مقاومت خوبی در برابر سرما و یخ زدگی برخوردار باشد.

 

درنیکا سنگ با دارا بودن یک خط تولید تمام مکانیزه و 6 خط تولید دستی قادر به تولید روزانه 900 متر مربع سنگ و موزاییک پلیمری در طرحها و رنگهای متنوع می‌باشد. هم اکنون این شرکت دارای 72 نوع قالب در طرحهای متنوع شامل 38 طرح موزاییک پلیمری ، 8 طرح سنگ فرش و کفپوش بتنی ، 17 طرح سنگ آنتیک و سنگ نما، 2 طرح سنگ پله و زیر پله ، 4 طرح قرنیز ، 2 طرح صراحی ، 6 طرح جدول و 4 طرح کتیبه می‌باشد. این شرکت از سال 1391 تا کنون تامین سنگ مصنوعی ساختمانی بیش از 1200 پروژه‌ را با موفقیت به پایان رسانده است. این پروژه ها در متراژ مختلف از 50 تا 3000 متر مربع و با انواع طرحها و رنگهای بسیار متنوع اجرا شده است.

شرکت فنی مهندسی درنیکا صنعت اسرار با مسئولیت محدود در سال 1390 در تهران تاسیس گردید. همزمان با تاسیس شرکت، تکنولوژی تولید سنگ و موزاییک پلیمری توسط مدیران شرکت درنیکا از شرکت سیستروم روسیه خریداری و به ایران منتقل گردید.

در ابتدای سال 1391 کارخانه تولید سنگ و موزاییک پلیمری در فضایی به مساحت حدود 600 متر مربع با هدف تولید انواع سنگ مصنوعی ساختمانی راه اندازی و محصولات تحت نام تجاری درنیکا سنگ وارد بازار گردید.

اهداف شرکت:

تبدیل شرکت درنیکا سنگ به بزرگترین تولید کننده سنگ و موزاییک پلیمری در خاورمیانه و ایران، انتقال و بومی نمودن تکنولوژی تولید سنگ و موزاییک پلیمری ، بسط و گسترش استفاده از مصالح ساختمانی مدرن در صنعت ساختمان و مشتری مداری ( از طریق 1- تولید مصالح ساختمانی مدرن با تنوع بالا 2-تضمین کیفیت و ضمانت کامل پس از فروش 3- قیمت عادلانه 4- ارائه خدمات مشاوره‌ای توسط مهندسین و معماران مجرب و متخصص)

error: Content is protected !!